שי חינם מ-Elixir
מעניין אתכם לדעת איך לתכנן מחקר שוק ולהצליח?
עם 13 הטיפים שלנו תוכלו לתכנן מחקר שוק בלי לפספס
 לקריאה הקש כאן


Elixir- מחקר יעוץ והדרכה
בהנהלת ד"ר דורית בן-ברוך
פרנסיסקו דה גויה 7, ק. אתא
ת.ד. 470, קרית חיים, 26101
טל: 04-8706328
פקס: 04-8706327
  dorit@elixir.co.il               
 
 עקבו אחרינו
                                 
 
 
 

 Bookmark and Share

אחת מהתעשיות הגדלה במהירות בסקטור השירות הינה תעשיית הבריאות. ארגוני בתי החולים פועלים למול כוחות שינוי דרמטיים בסביבתם, הכוללים לחץ תחרותי, התרחבותם של שירותי הבריאות האלטרנטיביים, פיקוח צמוד של הציבור ועלייה רבה בזמינות המידע לציבור. כל אלו, יוצרים לחץ משמעותי על מעניקי שירותי הבריאות.

על פי המחקר שנעשה בתחום עולה, כי אלמנט מפתח ומרכיב מכריע ביכולתם של מוסדות הבריאות להתקיים ולהצליח הוא מידת שביעות רצון הלקוח המקבל שירות וטיפול בבית החולים.
לאלמנט שביעות הרצון של הלקוח יתרון אסטרטגי כאשר מחקרים מראים כי הציבור נוטה לשלם יותר על קבלת טיפול ממוסדות יוקרתיים אשר מסוגלים יותר לספק את צרכי הלקוח וכן, כי בתי חולים בעלי תדמית טובה יותר הצליחו לתרגם זאת לעלייה בהפקת התועלת ונתח השוק.
כיום, מקבלי שירות הבריאות בעלי ידע רב ומודעות רבה יותר מבעבר. לקוחות אלו בוחנים בקפידה את המוצע להם ועוקבים אחר האפשרויות הזמינות עבורם. שינויים אלו הינם תוצר של שפע המידע הזמין להם כיום. על- כן, הערכת איכות טיפול בית החולים צריכה להתבסס לפחות בחלקה, על תפיסת הלקוח את הטיפול הכולל ומידת שביעות רצונו.
נמצאו מגוון משתנים המרכיבים את שביעות רצון הלקוח:
  • תפיסת איכות התקשורת
  • היכולת הנתפסת של מעניקי השירות
  • תפיסת מתקני בית החולים
  • ההתנהגות הנתפסת של צוות בי"ח.
  • תפיסת עלות השירותים – ככל שנתפסים כמופרזים, כך קטנה ש"ר.
מנהלים המעוניינים ליצור יתרון תחרותי, יכולים לבחון את האופן שבו מתקיימים הפרמטרים השונים בבית החולים ולפתח אסטרטגיות לפעולה אשר יהיו מכוונות להגברת שביעות רצון לקוחות בית החולים.

 

מכון המחקר Elixir מעניק מענה מחקרי רחב, מדעי ואיכותי לביצוע סקרי שביעות רצון בשיטות כמותניות (ראיונות טלפוניים, סקרים פנים אל פנים, סקרי פאנל) ואיכותניות (ראיונות עומק וקבוצות מיקוד). אנו בעלי ניסיון עשיר בליווי מוסדות בריאות בצרכיהם המחקריים המגוונים.
 
לפרטים נוספים צור קשר
לעיון בדוגמא לשאלות סקר לחץ כאן

 

מקור:

Andaleeb, S.S. (1998). Determinants of customer satisfaction with hospitals: a managerial model. International Journal of Health  Care Quality Assurance. 11(6), 181-187.

 

 

 

 

 

 

 

 

חזור למעלה                       הוספה למועדפים                       מפת האתר
לייבסיטי - בניית אתרים